درباره نشریه

ن و قلم و مایستطرون

     مجله دانشکده دندانپزشکی مشهد با دارا بودن رتبه علمی و پژوهشی در حال حاضر جزء معتبرترین مجلات تحقیقی و پژوهشی رشته دندانپزشکی در کشور به شمار می آید. نخستین شماره این مجله مربوط به سال 1356 هجری شمسی بوده که با همت و خودیاری شمار معدودی از اعضاء هیئت علمی آن دوره آغاز گردید و به خواست خدا و کوشش اعضاء هیئت علمی علاقه مند انتشار آن تاکنون تداوم یافته است.

عزیزانی همچون دکتر رحیم شرمین، دکتر رضا کاظمی، دکتر بدری تیمورتاش، دکتر منوچهر جراح نژاد، دکتر مظفر صابری، دکتر عباسعلی صحافیان، دکتر بهین دخت صمیمی، دکتر احمد علوی، دکتر هوشنگ فرشید و دکتر مهدی منصف اولین کسانی بودند که اقدام به انتشار مجله نمودند که در این مجال یاد و خاطرشان را گرامی می داریم.

مجله دانشکده دندانپزشکی مشهد در زمینه علوم دندانپزشکی و در امر پژوهش و اطلاع رسانی به صورت فصلنامه منتشر می‏شود. شایان ذکر است همزمان با چاپ مجله ، مقالات آن  علاوه بر اینکه در سایت مجله قابل دسترسی است ، در بانک های اطلاعاتی همچون:
 Emro، Index Copernicus، Magiran،Google Scholar ، ISC، Iranmedex  ،SID ، Cabi ، Chemical Abstract ، EMCare نمایه می شود .
 پایگاه الکترونیکی مجله نیز امکان ارسال و داوری مقالات به صورت Online را برای نویسندگان و داوران فراهم آورده است. طی مکاتبات صورت گرفته قرار است مجله به زودی در بانک‏های اطلاعاتی بین المللی و معتبری همچون  Scopus، Sinahl و Pubmed نیز ایندکس شود.

لازم به ذکر است طی ارزشیابی های کمیسیون نشریات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، این مجله به لحاظ کیفیت علمی مقالات منتشر شده و رعایت موازین و استانداردهای چاپی، در زمره برترین مجلات تحقیقی و پژوهشی کشور به شمار می آید.

مجله دانشکده دندانپزشکی مشهد با هدف گسترش روزافزون علم دندانپزشکی و انعکاس پیشرفت های این دانش به دستاوردهای پررنگ و پربارتری می اندیشد.

  • JMDS هیچ محصول یا خدماتی را که به‌عنوان تبلیغ علامت‌گذاری شده یا توسط حامیان مالی در نشریات تبلیغ می‌شود، تأیید نمی‌کند.